Imunoloģija

Kas jāzina par zarnu baktērijām

Mūsu gremošanas traktā mīt mazi dzīvi organismi, kuri veido zarnu mikrofloru un bez kuriem mums nekādi neiztikt. Nepārspīlējot, no šiem sīkuļiem ir atkarīga mūsu labsajūta, sākot no garastāvokļa, līdz pumpām uz sejas, nemaz nerunājot par ”slēptām” lietām – apgādi ar mikroelementiem, vitamīniem, imūnsistēmas stimulēšanu vai nomākšanu. Šis raksts ir par to, ko dara zarnu baktērijas un kā varam sadzīvot ar mazajiem īrniekiem, kā panākt  līdzsvarotu zarnu mikrofloru un piespiest to strādāt mūsu labā..

Sīkāk šeit.

bakerijas

Pētījums Antigēnspecifiskās antivielas pacientiem ar atopisko dermatītu

Viktorija Priedīte , Jevgēnijs Ņikiforenko

Rīgas Stradiņa universitāte, Bioloģijas un mikrobioloģijas katedra, SIA Laboratoriju vadība un konsultācijas

Pilns pētījums pieejams šeit.

Klīniskajā praksē atopisko dermatītu saista ar IgE klases antivielu veidošanos pret dažādiem antigēniem. Taču lielai daļai atopiskā dermatīta pacientu šādas antivielas klīniski nozīmīgā daudzumā netiek atrastas. Toties bieži var atrast IgG4 klases antivielas pret dažādiem antigēniem.

Biocon

Sīkāk šeit >>>>>

Kas ir pārtikas nepanesamība?

Ja jums mēdz būt nenosakāmas izcelsmes galvassāpes, hronisks nogurums, apātija, ādas problēmas (neirodermīts, psoriāze), diskomforts kuņģa zarnu traktā (ilgstoša smaguma sajūta pēc ēšanas, gāzu uzkrāšanās, aizcietējumi) un enerģijas trūkumsun šo problēmu medikamentoza risināšana nav devusi vēlamo rezultātu, iespējams, jūs ciešat no kāda konkrēta pārtikas produkta nepanesamības.
Ja cilvēks ilgstoši uzturā lieto tos pārtikas produktus, ko organisms nepanes jeb nespēj uzņemt un pārstrādāt, tad organisms var sākt izstrādāt antivielas pret tiem, notiek zarnu gļotādas kairinājums, imūnsistēma visu laiku strādā pastiprinātas slodzes apstākļos, un tādējādi attīstās dažādas veselības problēmas. Pārtikas produktu nepanesamību mēdz dēvēt arī par slēpto pārtikas alerģiju, un vienīgais veids, kā no tās izvairīties, ir noskaidrot, kuri pārtikas produkti vai to komponenti rada organismā iekaisīgu reakciju (specifiskas IgG4 tipa antivielas). To iespējams noskaidrot pavisam vienkārši – ar asins analīžu testu.

Sīkāk šeit >>>>>

-->